متخصص قلب ، پزشکی است که در قلب و رگهای خونی متصل به آن تخصص دارد. از آنجا که سیستم قلب ما یکی از مهمترین موارد در بدن ماست ، مراقبت از آن نیز بسیار مهم است. چندین زیرشاخه این شاخه از پزشکی وجود دارد و برای رسیدن به آنجا باید سال ها تحصیل کرد. این نوع متخصص پزشکی در زمینه توسعه یا وجود بیماری های قلبی و سایر بیماری هایی که به سیستم متصل هستند ، تشخیص ، درمان و مداخله می کند. این پزشکان برای سالم نگه داشتن فرد یا رسیدن او به وضعیت سالم تری با دیگران همکاری می کنند.

حالت قلب

بسیاری از افراد قلب را امری مسلم می دانند و حتی تا زمانی که مشکلی در آن ایجاد نشود حتی از آن مراقبت نمی کنند. چندین بیماری وجود دارد که به سیستم قلب متصل هستند. بیشتر اینها به نگهداری و معاینات منظم نیاز دارند تا فرد با وضعیت قلب خود به روز شود. معمولاً پس از توصیه پزشك پزشك عمومی ، از یك متخصص قلب دعوت می شود. بسیاری از افراد از پزشك عمومی خود در مورد استنت قلب  علائمی كه ممكن است پزشك عمومی را وادار به درخواست آزمایش و سرانجام توصیه به مراجعه به دكتر متخصص قلب و عروق می كنند ، شکایت دارند. در برخی موارد ، بیمار معمولاً یک معاینه سالانه انجام می دهد و توصیه می شود در صورت قلب و بسیاری از عروق خونی که به آن متصل است ، با پزشکی مشورت کند.

علائم

شایع ترین علائمی که ممکن است پزشک خانواده را به توصیه مشاوره با یک متخصص قلب و عروق توصیه کند ، درد قفسه سینه ، دشواری تنفس و نتایج غربالگری و آزمایشات است. بیماران خوش شانس هستند که از علائم رنج می برند زیرا برخی از بیماری های مرتبط با بیماری های قلبی معمولاً علائم برجسته ای ندارند. برخی از بیماران ممکن است خیلی دیر متوجه شوند که از بیماری قلبی یا هر مشکل دیگری در سیستم قلبی رنج می برند و برای تسکین وضعیت خود به داروهای نگهدارنده نیاز دارند.

برخی از افراد در واقع برای کنترل سلامت خود سالانه چکاپ منظم انجام می دهند. این ممکن است ناشی از سابقه خانوادگی یا فقط ایده آگاهی از سلامتی و ایمنی فرد باشد. این عمل در واقع می تواند به کاهش خطر بیماریها و بیماریها کمک کند زیرا فرد بطور منظم از روند سیستم خود آگاه است. نتیجه آزمایشات و غربالگری های سالانه می تواند به متخصص قلب کمک کند تا سلامت کلی فرد را ارزیابی کند و ممکن است نحوه پیشگیری از بیماری ها یا مدیریت آنها را توصیه کند.